Jul i Brøndby | 20. december

20.12.2017 09:10

Vi er gået ind i slutspurten af julen, og der er kun fem låger tilbage at åbne - og én af dem er dagens.

Skuespilleren Cyron Melville går som Brøndby-fan på opdagelse bag kulisserne i Brøndby IF, hvor han lærer klubben og menneskerne at kende.

Ole Palmå, der er direktør for kommercielle forhold i Brøndby IF, fortæller om de mange nye partnere, der vil være en del af Brøndby-familien, om sin egen historie i Brøndby IF og troen på fremtiden.

Du kan lytte til podcasten i iTunes eller podcast-appen på din iPhone ved at søge på Brøndby IF, eller du kan gå via Soundcloud her - både på desktop og mobil, hvor du også kan downloade SoundClouds app fra både App Store og Google Play.

Du kan også trykke 'play' nedenfor.

I dagens afsnit af YouTube-julekalenderen bliver det - som lovet i går - et stærkt afsnit. 

Der står nemlig chilispisning på menuen, og til det har de to assistenttrænere, Martin Retov og Matthias Jaissle, "meldt" sig. Med Sydsiden i baggrunden begiver de sig ud på dybt vand, og især én af dem har svært ved den stærke frugt.

Se, om de to trænere overvinder dagens udfordring i videoen nedenfor.

Der skal selvfølgelig også åbnes en pakke i dagens afsnit. Du kan som altid vinde den fra programmet, er produktet samtidig dagens tilbud i Brøndby Shoppen. Har du ikke mulighed for at tage forbi Brøndby Stadion i dag, kan den også findes på hjemmesiden.