
Billetsituation: Udsolgt i udeafsnit
02.05.2010 13:08
FC København har fået 1.500 billetter stillet til rådighed til dagens kamp på Brøndby Stadion, og denne gang kan der meldes udsolgt på gæsteafsnittet.
Brøndby IF åbner således ikke for billetsalg til udebaneafsnittet op til aftenens kamp.
Kom i god tid
Der har været pres på onlinesalget, og der er al mulig grund til at komme i god tid. Portene åbner kl. 16:30, men allerede kl. 15:00 åbner billethuset foran Faxe-tribunen, hvor der stadig sælges billetter til langsiden og til Faxe-tribunen, hvis der stadig er kapacitet.
Der har nemlig været tryk på salget til den sydlige tribune, hvilket betyder at der også her nærmer sig udsolgt.
Grill foran 1964
Brøndby IF's sportscafé 1964 åbner allerede kl. 11.30.
Der vil naturligvis være mulighed for at købe mad og drikke på 1964, og der vil blive sat en grill op i løbet af eftermiddagen foran cafeen til dem, der ikke kan vente med stadion-pølsen.
Alle boder på Brøndby Stadion åbner, når portene lukkes op, og der er rigeligt med muligheder for at forsyne sig i det, der ligner solrige forårstilstande.