
Billetinformation til UNICEF-kampen
09.03.2009 14:07
Den klassiske arvefjendestrid mod AGF tiltrækker sig altid ekstra opmærksomhed. Samtidig er rammerne omkring kampen ændret til et UNICEF-tema, der betyder, at Brøndby IF blandt andet stiller op i nogle helt specielle trøjer, når kampen fløjtes i gang kl. 17:30.
Der er allerede nu kommet godt gang i billetsalget, og der ventes tryk på billetsalgsstederne op til kampen.
Print selv-billetter
Seneste hjemmekamp var der sæsonrekord på Brøndby Stadion med 26.014 tilskuere. Interessen til søndagens brag mod AGF har også været stor, men der er stadig billetter at købe på brondby.com/billet og i Brøndby Shoppen.
Hvis du har specielle ønsker til, hvor du vil sidde er det en god ide at være ude i god tid.
Populær print selv-løsning
Til kampen mod FC København blev der solgt mere end 7.000 billetter via nettet, og heraf blev mere end 5.000 solgt som print selv billetter. Det er altså en populær løsning, som Brøndby IF forsætter med til glæde for fansene.
Så hvis du ikke vil stå i kø eller ikke kan komme i Brøndby Shoppen i løbet af ugen, kan du købe din billet allerede nu på www.brondby.com/billet.
Billetsalg på kampdagen
På kampdagen vil billethuset foran Brøndby Kids være åbent fra tre timer før kampstart. Her kan du købe unummererede billetter til Faxe-, Nordea- og Loxam-tribunen. Husk at komme i god tid, hvis du vil undgå at stå i kø ved billethuset.
Kom og oplev stemningen til UNICEF-kampen mod AGF søndag kl. 17:30. Du kan stadig sikre dig billetter til opgøret.