Rasmussen: Støt os i aften

14.05.2009 11:02

- Resultatet i går ændrer ikke så meget ved vores indstilling til de resterende kampe, heller ikke den mod Randers i aften. De skal vindes, og uanset de andre resultater går vi benhårdt efter sejren i aften.

Thomas Rasmussen kan se frem til come back når Brøndby-holdet kl. 20:00 løber på banen på Brøndby Stadion til en kamp, der om alt går vel, kan sende Brøndby IF på førstepladsen i SAS Ligaen med kun tre spillerunder igen.

Opfordring

- Jeg vil gerne opfordre alle til at møde op i aften. Det er ikke en kamp vi bare vinder, og skal vi gå hele vejen i denne sæson, skal vi alle trække i samme retning. Både på og uden for banen skal vi i de sidste tre kampe vise hvem vi er, lyder opfordringen.

- Der er mange, der allerede taler om kampen på søndag, men den kamp er ligegyldig for os lige nu. Det handler KUN om kampen i aften, som jo er den næst-sidste på vores hjemmebane denne sæson.

- Vi skal vinde i aften, længere er den ikke. Derefter kan vi begynde at tænke på næste kamp, men den er altså langt væk lige nu, slår Rasmussen fast.

Køb billet nu

Kampen spilles torsdag kl. 20 på Brøndby Stadion og du kan købe billet på flere måder:

  • Køb billet online og print selv derhjemme eller på jobbet. Billetter kan købes online frem til tre timer før kick off.

  • Køb din billet i Brøndby Shoppen torsdag frem til 3 timer før kick off.

  • Køb billet i billethuset foran en af de to endetribuner fra 3 timer før kick off.

Det er altid tilrådeligt, at sikre sig billet på forhånd, så man kan undgå eventuel kø ved billethusene.

Rasmussen

Thomas Rasmussen ser frem til et brag af en kamp på Brøndby Stadion torsdag aften. Opfordringen er klar: Kom og støt op i kampen for mesterskabet!