
Årets spiller i Brøndby IF
06.12.2008 23:39
Til stående klapsalver blev Thomas Rasmussen lørdag aften hyldet som årets spiller i Brøndby IF til den årlige fest for frivillige, trænere og ledere i Brøndby Hallen.
Den 31-årige venstre back får sit navn skrevet ind blandt navne som Johan Elmander, Per Nielsen, Michael Laudrup og Kim Vilfort på listen over årets spillere i Brøndby IF.
Fest til ud på natten
Det var en rørt Thomas Rasmussen der takkede alle i og omkring Brøndby IF, efter han havde fået overrakt prisen, og festen med resten af spillertruppen varer sandsynligvis resten af natten efter den flotte sejr over OB.
Thomas Rasmussen har spillet 130 kampe og scoret 16 mål, siden han fik debut i den blågule trøje den 28. august 2005.
Læs mere om årets spiller på brondby.com den kommende uge og i den næste udgave af ?Fodbold i Brøndby?, hvor billedet stammer fra.