LOG IND

Brugernavn:


Password:



Glemt password?

DAGEN I DAG 2002

image description
Auri Skarbalius scorede et enkelt Superligamål i løbet af sine 150 Superligakampe (142 af dem for Brøndby IF). Det enlige mål blev scoret på straffe i 7-1 sejren over Farum, og blev sat ind i kampens tillægstid.

POPULÆRT I BRØNDBY SHOPPEN

image description
TP Jersey Børn
FRA 249,- KØB HER
image description
TP All-Weather Jacket Barn
FRA 499,- KØB HER
image description
Hættetrøje Blå Brøndby m/zip Barn
FRA 199,- KØB HER
image description
Udebanetrøje Barn 14/15
FRA 499,- KØB HER

AFSTEMNING

Vi har lavet om på længden af vores Brøndby Junior TV programmer. Hvad syntes I?

MEDIEMOSAIK

Så er det konkurrencetid! Gæt 3 rigtige, og så trækker vi lod om billetter til pokalkampen den 3. december mod Skovbakken IK på Brøndby Stadion. Der er 3*2 billetter på højkant. (ved 3 rigtige) Sidste frist er 5 min. før kampstart. Skriv fx: #EnToSyv med de 3 du tror på. #Brøndbykonkurrence #3rigtige #BifSje
Du kan komme endnu tættere på vores spillere ved at følge deres egne Instagram-profiler. Her er anden portion af vores spillere: Alexander Szymanowski @alexszymanowski Teemu Pukki @elpugi Johan Elmander @johanelmander11 Christian Nørgaard @cnoergaard19 Lukas Hradecky @Lhradecky Frederik Holst @frederikholst7 Riza Durmisi @rizadurmisi Mikkel Thygesen @mikkelthygesen Elbasan Rashani @elbarashani #Brøndby #brøndbyspillere #fællesskab
Truppen mod SønderjyskE: 1. Lukas Hradecky (GK) 16. Michael Falkesgaard (GK) 2. Michael Almebäck 3. Fredrik Semb 6. Martin Ørnskov 7. Thomas Kahlenberg 8. Alexander Szymanowski 9. Teemu Pukki 10. Ariel Nuñez 11. Johan Elmander 14. Elba Rashani 15. Mikkel Thygesen 17. Riza Durmisi 18. Lebogang Phiri 20. Dario Dumic 21. Andrew Hjulsager 22. Daniel Agger 23. Patrick Da Silva 25. Holmbert Fridjonsson #Brøndbytrup #Brøndby #bifsje
Holst har desværre karantæne i morgen, men Elba har overtaget hvervet som Batman! #brøndby #elba #holst
Tidligere mod SønderjyskE: Sejr: 15, uafgjort: 6 og nederlag: 4, er det blevet til mod SønderjyskE. Sidste gang var den 17. august, hvor vi vandt 2-0 på to mål af Makienok. Kampen fløjtes i gang kl. 17:00 i morgen. ?????? #Brøndby #bifsje #Makienok #TidligereMod
#Repost fra @slestertattoo Som har lavet denne blå-gule dagger. ???????????? #brøndbytattoo #fanfredag #Dagger
Så er det #fanfredag! ??Her er første fine repost som er fra @kim_panduro. ???????? Har du en fin Brøndby tattoo, så del det med os på #brøndbytattoo ????
Når rumpen ikke passer til stolen! ???? Nanok havde dog en dejlig dag alligevel, i selskab med en masse glade børn på Brøndby Strand Skole. #brøndby #Nanok #skolebesøgiBrøndby #aldrigforsentatlærealfabetet ??????????
Jubilæumstrøjen er ude nu! Alle der har spillet en førsteholdskamp for Brøndby IF siden 1964 er trykt i trøjen. Her kan ses et lille udsnit. Tag en ven nedenfor som du mener fortjener trøjen #brøndby #50årsjubilæum
Brøndby IF fylder 50 år den 3/12. Derfor har en ny, stilren jubilæumstrøje netop set dagens lys. Trøjen, der er inspireret af nogle af Brøndby IF's tidligste spilledragter fra 60'erne og 70'erne, kan allerede nu købes online: brondbyshoppen.dk En helt særlig detalje er, at alle førsteholdsspillere i klubbens historie har fået deres navn påtrykt inde i trøjen. Jubilæumstrøjen er kun produceret i et begrænset antal. #brøndby #50årsjubilæum
På fredag tager vi en ny omgang #fanfredag! Vi er sikre på, der er masser af jer, der har fået lavet nye tusser, som tåler offentlighedens lys! Tag din tus med #brøndbytattoo så deler vi den måske på fredag! #brøndby #brøndbyihjertet ????????
Vores egen lille Lebo sender en shoutout til sin danske "far" og mentor. #rørstrømsk #respekt #Brøndby #Phiri #Ranum #Repost fra @18chuck18 Shout Out to this young man (John) ???? that kick started my career.. It humbles me to have such people in my everyday life, that show me so much love. You've been more than I ever asked for, you're a boss. You gave me the opportunity to elude my past life, welcomed me into your home with love, protected what I had and cherished what I didn't and gave me hope for a better future. You've always been behind the scenes but today is where I reveal you to everybody as my mentor???? John Ranum Jensen craziest man alive. You play the role that many fail dismally at. That's being a father not only to your children, but to everybody else who sets foot into your life. Tak for alt Far ???? Too big of a smile?? Naaaah ????
Du kan komme endnu tættere på vores spillere, ved at følge deres egne Instagram-profiler. Her er første portion af vores spillere: Dario Dumic @dariodumic Andrew Hjulsager @andrewhjulsager Patrick da Silva @patrickdasilva94 Holmberg Fridjonsson @holmbertfridjons Svenn Crone @svenncrone Daniel Holm @dholm28 Nikolai Laursen @nikolailaursen Andreas Hansen @andreashansen30 #Brøndby #brøndbyspillere #fællesskab
Holmbert bringer Brøndby foran 0-1 på straffespark #brøndby #fckbif
I går spillede de danske U19 drenge mod Portugal. Vores egen Rezan Corlu satte bolden i nettet til 1-1. Desværre endte kampen 2-1 til værterne fra Portugal. Men vi er stadig stolte! ???????????? #Masterclass #Rezan #Brøndby